logo3bis
lobobis
logo3bis
logo2bis

HISTORIA

logo2bis

Krzewica to wieś w gminie Międzyrzec Podlaski w powiecie bialskim, leżąca przy głównym szlaku komunikacyjnym Wschód – Zachód (droga nr 2) w odległości 11 km od Międzyrzeca Podlaskiego.

logo2bis
logo2bis
logo2bis
1
logo2bis
logo2bis
logo2bis
logo2bis
logo2bis
logo2bis

LOKALIZACJA

logo2bis

Miejscowość liczy około 250 mieszkańców, składa się z domków jednorodzinnych. Oprócz nich znajduje się tu również okazały kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Szkaplerznej, Biblioteka Publiczna, Ochotnicza Straż Pożarna, poczta, sklepy.

W myśl reformy edukacji w 1999 roku Rada Gminy podjęła uchwałę o utworzeniu Publicznego Gimnazjum nr 2 w Krzewicy. W pierwszym roku funkcjonowania 1999/2000 szkoła mieściła się w budynku Szkoły Podstawowej w Tłuśćcu. Liczyła dwa oddziały. W tym samym czasie trwały prace wykończeniowe w nowo powstającym budynku szkolnym w Krzewicy.

14 października 2000 roku odbyło się uroczyste otwarcie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Krzewicy. Swoją obecnością zaszczycili nas ksiądz biskup Henryk Tomasik, wicekurator oświaty Andrzej Zieliński, starszy wizytator KO Bożena Konieczko, wiceprzewodniczący Sejmiku Tadeusz Sławecki, poseł Franciszek Jerzy Stefaniuk, Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Roman Michaluk, Wójt Gminy Drelów Adam Szulik, sekretarz Gminy Międzyrzec Podlaski Marek Maleszyk, dyrektor GZ ds. Oświaty Katarzyna Hryciuk oraz dyrektorzy szkół, radni i rodzice.

Obecnie gimnazjum liczy 7 oddziałów. Uczniowie wywodzą się głównie ze środowiska wiejskiego i robotniczego, rekrutują się z Krzewicy i z 14 pobliskich miejscowości. Młodzież dojeżdża do szkoły, zarówno z miejscowości blisko położonych jak i oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów, szkolnymi autobusami.

Od początku istnienia szkoły uczniowie, nauczyciele i rodzice pracują nad jej wizerunkiem. Ukoronowaniem wspólnych wysiłków był dzień 25 maja 2002 roku, w którym odbyła się uroczystość nadania imienia Adama Mickiewicza Publicznemu Gimnazjum nr 2 w Krzewicy.

 

logo2bis
logo2bis
logo2bis
logo2bis
logo2bis
logo2bis
logo2bis
logo2bis
logo2bis
logo2bis
logo2bis
logo2bis
mlodzi1
logo
Capture_6
d_w_sieci pajacyk
dop
kfundusze00302
bip_logo_pomn1_grad
logo2bis
logo2bis
logo2bis

autorzy:                                 mgr Adam Lemieszek           mgr Adam Iwanejko